Haber

İddia: Lütfü Savaş’a gelen tepkilerin ardından Hatay’a yeni bir isim gündemde

11 Ocak’ta yapılan CHP PM toplantısında Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı olarak adı yeniden açıklanan Lütfü Savaş’ın adaylığının yarattığı tartışmalar sürüyor. Hatay’da 6 Şubat depreminin yıldönümünde düzenlenen anma törenlerinde Savaş’a gösterilen tepki nedeniyle adaylığının geri çekilmesinin CHP’nin gündemine gelebileceği öne sürüldü.

‘YENİDEN GÜNDEMİME GELECEK’ İDDİASI

Mustafa Bildircin’in haberine göre parti kaynakları, 9 Şubat Cuma günü yapılması planlanan Merkez Yönetim Kurulu ve Başbakanlık toplantısının gündeminde Hatay’ın da yer alacağını kaydetti.

SUZAN ŞAHİN: KABUL ETMİYORUM

CHP’nin ‘seçenek kalmadığını’ belirttiği Hatay’da, 27. Dönem Hatay Milletvekili Suzan Şahin’in ismi adaylık için gündeme getirilmiş, Şahin’in 6 Şubat depremi sonrasında kentte çalışması ve milletvekili olması nedeniyle adaylığı değerlendirilmişti. Hatay’ın popüler ismi. kaydedildi.

Adaylık için isminin tartışıldığını bildiğini belirten Şahin, şöyle konuştu:

“Elbette ismimin anılması değerli. Ama bu bundan sonra olacak bir şey değil. Ben bu şehre aşığım, böyle bir teklif beni onurlandırır. Ama bu devirde böyle bir şey mümkün değil.” Üç partiden teklif aldım ama CHP ile doğdum, CHP ile öleceğim. CHP bugün hata yapabilir ama Türkiye’nin kurucu partisidir.”

(HABER MERKEZİ)

yildizeli-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu