Haber

Polis tarafından şok tabancasıyla vurulan 95 yaşındaki kadın öldü

Avustralya’da bir huzurevinde polis tarafından şok tabancasıyla vurulan 95 yaşındaki Clare Nowland, olaydan bir hafta sonra öldü.

BBC’nin haberine göre, 17 Mayıs günü saat 04.00 sıralarında Nowland’ın huzurevinde elinde bıçakla dolaştığının öğrenilmesi üzerine polis huzurevine geldi. Polis tarafından şok tabancasıyla vurulan Nowland ağır yaralandı. Yeni Güney Galler Polisi, Nowland’ın bugün hayatını kaybettiğini, ölüm anında ailesi ve sevenlerinin yanında olduğunu duyurdu.

POLİS MEMURU GÖZALTINA ALINDI, SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Nowland’ın başkenti Canberra’nın 114 kilometre güneyindeki Cooma kasabasında meydana gelen olayda ağır yaralanan ve hayatını kaybeden polis memuru “saldırı” ile suçlandı. Yerel basında çıkan haberlere göre, olayın ardından açığa alınan polis memurunun soruşturma kapsamında görevine geri dönmemesine karar verildi.

Olayın ardından açıklama yapan polis, 95 yaşındaki kadının ‘et bıçağıyla silahlandığını’ söyledi. Ardından 19 Mayıs Cuma günü yaptığı açıklamada Nowland, yürürken “yavaşça” hareket ettiğini, bir sopaya ihtiyaç duyduğunu ve polis memurunun şok tabancasını kullandığını doğruladı. Nowland’ın kafatası yere düştükten sonra çatlamıştı; Nowland beyin kanaması geçirmişti. (DIŞ HABERLER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu