Teknoloji

Netflix, mobil oyunları TV uygulamasına da getirmek istiyor

Geliştirici Steve Moser’ın Netflix uygulamasında bulduğu ve Bloomberg ile paylaştığı kod, yayın devinin televizyonlarda oynanabilen oyunları test etmeye başlamış olabileceğini gösteriyor.Üstelik Moser televizyon oyunlarında. telefonları oyun denetleyicisi olarak kullanma olasılığındanhakkında da konuşur.

Görünüşe göre uygulamanın içinden bir satır şöyle diyor: “T V’nizdeki bir oyunun oynamak için bir kontrol cihazına ihtiyacı vardır. Telefonunuzu oyun kumandası olarak kullanmak ister misiniz?

Netflix, 2021 yılında Android, iPhone ve iPad’ler ile oyun dünyasına adım attı. Akış devi, o zamandan beri Netflix abonelerine uygulamasının içinden bir dizi reklamsız oyun sundu. Ve bu oyunları içeren kütüphane hızla büyüyor. Ne yazık ki, bu oyunları şimdiye kadar TV için Netflix uygulamasında görmedik.

Şirketin oyunları televizyonlara getirme planının nasıl işleyeceği hakkında şu an için bir bilgimiz yok. Netflix Başkan Yardımcısı Oyun Geliştirme mike verduGeçen yıl, şirketin önemli bir biçimde bir bulut oyun hizmetini araştırdığını ve televizyon için sıradan oyunlardan daha fazlasını piyasaya sürmek istediğini söyledi.

Şu anda Netflix’in taşınabilir cihazlar için kataloğunda yaklaşık 55 oyun bulunmaktadır. Ancak 2023 yılında 40 oyunun daha çıkması bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu