Ekonomi

Kırklareli TSO ihracat rakamlarını değerlendirdi

Erdoğan DEMİR / EDİRNE (İGFA) –Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (Kırklareli TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Soner Ilık, Kırklareli’nden ihracatın bir önceki aya göre yüzde 4,45, Ekim 2022’ye göre ise yüzde 44,20 arttığını belirtti.

Kırklareli merkezli firmaların 2023 yılı ekim ayında 19 milyon 927 bin dolarlık ihracata ulaştığını belirten Lider Ilık, 2023 yılının ilk 10 ayında Kırklareli’den toplam ihracat miktarının yüzde 20,83 artışla 170 milyon 698 bin dolara çıktığını söyledi. 2022 yılının ilk 10 ayına göre ise arttığını kaydetti.

Başkan Ilık, Ekim ayında Kırklareli’nden ihraç edilen ürünler arasında Hububat, Bakliyat, Yağlı Tohumlar ve Mamulleri, Dokuma ve Hammaddeleri, Makine ve Parçaları, Çimento, Cam, Seramik ve Toprak, Hazır Giyim ve Konfeksiyon ile Çelik’in ilk sırada yer aldığını belirtti. Kırklareli’nin ön plana çıktığını sözlerine ekleyen Ekim ayında ihracat yapılan ülkeler arasında Bulgaristan, Almanya, Singapur, İtalya, Kenya, Angola, Romanya ve Cibuti gibi ülkelerin ilk sırada yer aldığını kaydetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu