Yaşam

Kara Yavruların Yem Olarak Timsahlara Atıldığı Dönem

Dünyadaki muhtemelen en kötü şeylerden biri nedir diye sorsak, birçok insan ırkçılık diyecektir. aslında Irkçılık kabul edilemez bir davranıştır. Ancak bu bakış açısı her zaman böyle değildi. Sadece 100 yıl geriye gidersek, çok değil, ırkçılığın çok yaygın bir şey olduğunu görürüz. Bugün size anlatacaklarımız muhtemelen ırkçılığın en üst seviyelerinden birine bir örnek.

Her ne kadar ABD, özellikle 1900’lere kadar artık özgürlüğün simgesi olan ülkelerden biri gibi görünse de. siyah insanlara karşı Çok fazla ırkçılık vardı. Florida’da kölelik sırasında siyah bebeklerin timsah yemi olarak kullanıldığına dair referanslar var.

Siyah kölelerin bebekleri alınıp timsah avlamak için yem olarak kullanıldı.

Bu başlığı okumanın tüyler ürpertici olduğunu biliyorum ama zamanında zamana Belirli bir durumdan bahsediyoruz. Avlanan Amerikalılar, köleleştirilmiş siyahların bebeklerini çalardı. Bazıları henüz 1 yaşında değil, bazıları daha yeni yürümeye başlayan çocuklar. Bebekler bataklığa götürüldü ve timsahları çekmek için kullanıldı.

Bebeklerin boyunlarına ve bellerine ipler bağlandı ve ses çıkarması için bırakıldı.

Avcılar kaçırılan bebekleri bataklığa götürür. Onları boyunlarından ve bellerinden bağlayıp nehir kenarına bıraktılar. Buradaki bebekler normalde çığlık atar, su sıçratırdı. Bunun sonucu olarak timsahlar karaya çıkar ve bebeklere saldırırdı.Bu noktada avcılar timsahları öldüresiye vururlardı.

Edinilen bilgiye göre, sadece birkaç dakikada yavruların yanına gelen timsahlar, tavuk gibi yakalayıp ısırırdı.Kara yavruların hayatını umursamayan vahşi avcılar, bu av sonucunda timsahların derisini yüzüyorlardı.

Bu yırtıcı avlanma rotası gerçekten var mıydı?

Bu konu hakkında pek çok bilgi mevcuttur. 1923’te Time dergisi siyah yavrularla timsah avının yapıldığını duyurdu. Florida, Chipley kasabasında olduğunu söyledi.Ancak bu kasaba, Time’ın raporunun söylediği gibi. aptalca bir yalan, yanlış ve saçmaBütün bu reddetmelere rağmen 1800’lerin sonu ve 1900’lerin başında yayınlanan bazı haberler bu konuda bilgiler içermektedir.

Hayvanat bahçelerinde zenci çocuklar eğlence aracı olarak timsahların ortasına bırakıldı.

3 Haziran 1908 tarihli Washington Times’da “Timsahları kazma ile yemler” başlıklı bir makale var. Buradaki “Pickaninny” kelimesi zenci çocuğu ifade eder. Makalenin başlığının çevirisi “Timsahlar siyahi çocuklara yem oluyor” şeklinde olacaktır.

Bu habere göre New York Hayvanat Bahçesi’ndeki 25’ten fazla timsahın ortasında iki siyahi çocuk kaldı. Bu çocukları timsahların ortasına bırakan kişi hayvanat bahçesi bekçisidir. Bu kişinin ceza alıp almadığına dair yazıda herhangi bir bilgi yok. İnsanlar da bu çocukları izliyor eğleniyorlardı.

Bebekleri kiralamanın bedeli 2 dolardı.

1923’te Time Magazine’de çıkan bir makale, Florida, Chipley’deki uzman tüfekçilerin timsah avlamak için bebekleri kullandığını belirtti. Siyah anneler bebeklerini almaları karşılığında 2 TL hizmet bedeli ödenmiştir.Makale ayrıca Florida timsah avcılarının hedeflerini asla kaçırmayacağını belirtiyor.

Zaman, bu yazıyla birlikte aynı haberde bu uygulamanın yaşandığını belirtmişti. somut bir kanıt yok de belirtti. Ne olursa olsun, siyahlar Amerika’da yıllarca zulüm gördü.

Amerika’da bu olurken, Avrupa’da siyahiler insan bahçelerinde teşhir ediliyordu.

Irkçılığın çok kötü bir şey olduğunu hepimiz biliyoruz. Ancak çok değil 64 yıl önce Avrupa’daki hayvanat bahçeleri gibiydi ama hayvanlar yerine siyahi insanlar teşhir ediliyordu. İnsan parkları vardı.İnsan hayvanat bahçeleri ile ilgili içeriğimize göz atmanızı öneririz.

Alt sınıf olarak gösterilerek köleleştirilen siyahiler, yıl 2022 olmasına rağmen bugün bile ırkçılığa maruz kalabiliyor. umut ediyoruzTeknoloji geliştikçe insanlar daha medenileşiyor ve görüyoruz ki ırkçılık, şiddet, hayvan istismarı ve dünyadaki daha birçok korkunç şey sadece tarih kitaplarında dinlediğimiz şeyler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu