Haber

Bes Başkanı Bahadır Berdicioğlu: Krediler ve Yurtlar Genel Müdürlüğü 190 Yurt Yöneticisini Sınavsız Atadı

Büro Çalışanları Sendikası (BES) Genel Başkanı Bahadır Berdicioğlu, “Gençler ve Spor Kredi ve Yurtlar Bakanlığı Genel Müdürlüğü sınavsız 190 yurt yöneticisi atadı. Bu işin peşini bırakmayacağız. Bu usulsüz atamaların önüne geçecek şekilde arkadaşlarımızın hem yargıda hem de sahadaki haklarını mutlaka koruyacağız ve savunacağız” dedi.

BES Genel Başkanı Bahadır Berdicioğlu bugün yaptığı açıklamada, Kredi ve Yurtlar Kurumu’na (KYK) bağlı yurtlara sınavsız 193 kişinin yönetici olarak atandığını duyurdu. Berdicioğlu şunları söyledi:

“Sınavlarda mülakat uygulamasına karşı mücadelemiz ortalarda iken yaşadığımız son olay ‘vazgeç’ dedik. Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü 190 yurt yöneticisini sınavsız atadı. 2018 yılında bakanlık ve bu kurumun teşkilatına ilişkin Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi çıkarılmış, ardından 20 Ekim 2019 tarihinde Gençlik ve Spor Bakanlığı Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliğine Dair Yönetmelik yayımlanmıştır. Yönetmeliğin 5. sayısında yükselme ve unvan değişikliği duyurusu yapılmış, yurt müdürü de bu takımlardan sayılmış, bunun üzerine 2019 ve 2020 sınavları yapılmıştır. Madem böyle yapacaktınız neden ülkenin birçok yerinden insanlar evlerinden, yurtlarından çıkarak bu sınavlara geldiler, bu kadar para harcandı, bu paralar devlet tarafından ödendi. kurum ve kurum kaybına neden oldu? Bu işin peşini bırakmayacağız.

657 yılındaki kariyer planlamasına göre canını ortaya koyarak sınavlara hazırlanan, kendisine yol haritası çizen kıymetli kamu çalışanı, Gençlik ve Spor emekçisinin devlet memurluğuna girerken hakları sizce de eskisi gibi değil mi? , yenildi mi? Bu işin peşini bırakmayacağız. Bu usulsüz atamaların önüne geçecek şekilde arkadaşlarımızın hem yargıda hem de sahadaki haklarını mutlaka koruyacağız ve savunacağız.”

haber-yenice.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu