Haber

Mardin’de 15 gün süreyle gösteri ve yürüyüş yasaklandı

Mardin Valiliği, 15 gün süreyle toplantı, yürüyüş, basın açıklaması, açlık grevi, oturma eylemi, miting, stant açma, çadır kurma, bildiri dağıtma, afiş asma gibi her türlü faaliyetin yasaklandığını duyurdu.

Valilikten yapılan açıklamada, 2 iş günü içinde valilik ve kaymakamlıklara gerçekleştirilen ve Valiliklerin uygun gördüğü etkinlikler dışındaki diğer programların 15 Aralık’tan itibaren 15 gün süreyle yasaklandığı belirtildi. yerel valiler.

Açıklamada şunlar kaydedildi:

“İlimiz genelinde yapılabilecek açık ve kapalı zemin mitingleri, yürüyüşler, basın açıklamaları, açlık grevleri, oturma eylemleri, stantlar, imza kampanyaları, çadırlar, bildiri dağıtma, protesto hareketleri gibi bu eylemi destekleyecek hareket ve faaliyetler düzenlemek. İlimiz hudutlarına gelen araç ve kişilerin girişi, 5442 Sayılı İl İdaresi Kanununun 11/C maddesi ile 7 ve 17 sayılı Kanunun 17 nci maddeleri, Her türlü toplantı ve etkinliklerin kolluk kuvvetleri tarafından takibi sağlanmaktadır. barış ve güven ortamını bozmaya teşebbüs edecek kişiler, ses ve görüntü kaydederek kayda alma, karara uymayanlar ve karara rağmen kararı ihlal etmeye devam eden kişiler ile yapılması beklenen hataları tespit etmek amacıyla Kanuna aykırı toplantı ve gösteri yürüyüşü olarak değerlendirilecek ve 6545 Sayılı Kanun kapsamında gerekli işlemler yapılacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu